Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Creation of dynamic property ProfileType::$id is deprecated w EntityAPIController->load() (linia 256 z /home/users/itchaos/public_html/itchaos/sites/all/modules/entity/includes/entity.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property ProfileType::$data is deprecated w EntityAPIController->load() (linia 256 z /home/users/itchaos/public_html/itchaos/sites/all/modules/entity/includes/entity.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property ProfileType::$status is deprecated w EntityAPIController->load() (linia 256 z /home/users/itchaos/public_html/itchaos/sites/all/modules/entity/includes/entity.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property ProfileType::$module is deprecated w EntityAPIController->load() (linia 256 z /home/users/itchaos/public_html/itchaos/sites/all/modules/entity/includes/entity.controller.inc).
  • Deprecated function: Creation of dynamic property ProfileType::$rdf_mapping is deprecated w rdf_entity_load() (linia 412 z /home/users/itchaos/public_html/itchaos/modules/rdf/rdf.module).

RaV - blog

PRINCE2 - pryncypium 1

"Projekt zgodny z PRINCE2 ma ciągle ważne uzasadnienie biznesowe"

By projekt mógł być określony jako zgodny z metodyką, musi charakteryzować się uzasadnionym powodem rozpoczęcia projektu. Co więcej, uzasadnienie to powinno być ciągle aktualne (przez cały czas trwania projektu), powinno być także udokumentowane i zatwierdzone.

Uzasadnienie to znajduje się w dokumencie o nazwie "Uzasadnienie biznesowe". Kieruje decyzje tak, by zapewnić zgodność projektu z celami biznesu i oczekiwanymi korzyściami.

Pryncypia PRINCE2

"PRYNCYPIA"
Pryncypia PRINCE2 to dobre praktyki, które określają, czy projekt jest naprawdę zarządzany zgodnie z metodyką. Jest ich dokładnie siedem i o ile nie są wszystkie spełnione to nie można powiedzieć, że projekt jest prowadzony z wykorzystaniem PRINCE2.

Pryncypia są określane jako:
- uniwersalne - mają zastosowanie w każdym projekcie
- samopotwierdzające - sprawdzone na przestrzeni lat praktyki
- inspirujące - zwiększają pewność siebie praktyków metodyki, pozwalają wpływać na projekt, zarządzać i kształtować go

Czym jest PRINCE2?

PRINCE2 - Projekty w sterowalnym środowisku, ang. PRojects IN Controlled Environments. Jest to ustandaryzowana metodyka zarządzania projektami.
Według oficjalnego podręcznika, w dzisiejszym świecie największym wyzwaniem każdej organizacji jest odnalezienie złotego środka dla dwóch kluczowych, jednocześnie występujących się i w tym samym czasie wykluczających, nakazów:

Książę wkracza na scenę

Najgorszy dzień w historii młodych ludzi. Szkoła. Oczywiście jeszcze rocznica wybuchu wojny, dzień, kiedy sąsiednie państwo bezprawnie przekroczyło granicę. Zmusza do przemyśleń.

Czy planning poker ma sens?

Skoro Zespół jest interdyscyplinarny, to czy wspólne estymacje czasu (np. z wykorzysaniem planning pokera) mają sens?

Zdarzają się sytuacje, że szacując czas wykonania zadania bazodanowego Zespół da różne wyniki. Następnie jedyny w grupie bazodanowiec argumentuje dlaczego zajmie mu to 10 godzin, a nie 1/2 jak mówią koledzy. Czy w tym momencie ma sens gra we wspólne szacowanie? Czy nie prościej byłoby poprzydzielać zadania i poprosić ludzi, żeby sami sobie oszacowali?

Planowanie sprintu

Planowanie sprintu

Przed rozpoczęciem każdego cyklu cały Zespół zbiera się na spotkaniu Planowania Sprintu. Zebranie takie jest ograniczone czasowo do 8 godzin dla iteracji miesięcznej (i odpowiednio, 4 godziny dla dwóch tygodni i 12 godzin dla 6 tygodni). Jest to czas maksymalny jaki można poświęcić na rozmowy.

Scrum mini F.A.Q.

Poniżej znajdują się odpowiedzi na kilka powszechnie spotykanych pytań, które zadawane są przy rozpoczynaniu pracy ze Scrumem. Miłego czytania.

Q:Dlaczego podczas porannych spotkań się stoi?
A:Ponieważ zniechęca to do niepotrzebnego przedłużania dyskusji.

Q:Co z zadaniami, których nie udało się zrealizować w sprincie?
A:Wpadają z powrotem do backlogu.

Q:Co z zadaniami zbyt trudnymi do realizacji?
A:Oznacza to, że albo zadanie jest źle sformułowane albo zespół źle dobrany.

Codzienny Młyn

Codzienny Młyn (ang. "daily scrum") jest prostym zwyczajem, który praktykuje się każdego dnia. Pozwala on na samoorganizację zespołu projektowego, skupienie na zadaniu, identyfikację i eliminację przeszkód. W jaki sposób Ty przeprowadzasz swój Młyn i skąd wiesz, że przynosi on efekty?

Kiedy i gdzie organizować spotkanie?

System automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych

Systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych są coraz popularniejszą i zarazem kontrowersyjną klasą systemów informatycznych. Ułatwia on procedury naliczania opłat przy wjazdach na autostrady, poszukiwanie skradzionych czy zaginionych pojazdów. Pozwala także na otwieranie bram lub prowadzenie ewidencji samochodów wjeżdżających na tereny objęte restrykcją.

Jak pracujemy?

Jak pracujemy?

Strony

Subscribe to RSS - RaV - blog